Menu

Sword Coast Legends na PAX Prime 2015!

Sword Coast Legends na PAX Prime 2015 Sword Coast Legends na PAX Prime 2015

Sword Coast Legends zebrało świetne recenzje i wyróżnienia już na E3 (zobaczcie trailer: LINK), więc tym bardziej nie mogło go zabraknąć na największym konwencie dla graczy w USA - PAX! Drużyna developerów z n-Space, wraz z ekipą twórców Dungeons & Dragons z Wizards of the Coast postanowiła zaatakować tradycyjną edycję konwentu, czyli PAX Prime w Seattle. Wydarzenie trwa nadal, zakończy się w poniedziałek.

Zobaczcie nowiutki, pachnący świeżością trailer Sword Coast Legends na PAX 2015:

Rozkład jazdy PAX Prime dla SCL

Piątek, 28-VIII, godz. 20:30-23:30:

"Uzbrojeni w najnowsze technologie zabijania potworów, bohaterowie Aquisition Inc. podejmują niebezpieczną podróż do nawiedzonego przez demony Podmroku. Odważ się zejść pod ziemię z Jimem Darkmagic, Omin Dranem, Binwinem Bronzebottom i Viari w poszukiwaniu legendarnego mrocznego elfa - szermierza, który usiłując położyć kres machinacjom władców demonów, zatracił rozum. Czy podwójne różdżki Jima Darkmagic zdołają pokonać dwa sejmitary Drizzta Do'Urdena i ocalić go od zupełnego szaleństwa?"

Sobota, 29-VIII, godz. 13:00-14:00:

"Pierwszy raz w życiu, w czasie rzeczywistym wcielisz się w rolę cyfrowego Dungeon Mastera w Sword Coast Legends. Zespół n-Space opowie kilka historii i podzieli się doświadczeniami płynącymi z tworzenia gry i prac nad cyfrowym D&D. Następnie zanurkujemy w Narzędzia do Tworzenia Kampanii i wraz z publicznością zbudujemy małą przygodę! Zakończymy wczesnym spojrzeniem na nadchodzące jeszcze w tym roku DLC "Rage of Demons", w tym ekskluzywnie omówimy plany dotyczące nowej rasy i klasy dla graczy oraz dodatki w postaci potworów i nowych środowisk dla Mistrzów Podziemi.
Paneliści: Dan Tudge [Dyrektor / Prezes, n-Space], Tim Schwalk [Dyrektor Projektu, n-Space], Trevor Kidd [D&D Associate Brand Manager, Wizards of the Coast], Jay Turner [Narrative Director, n-Space]"

Poniedziałek, 31-VIII, godz. 10:30-11:30:

Czy uda się stworzyć dobrą przygodę do gry fabularnej w D&D lub w Sword Coast Legends, nowym cRPG od n-Space, zależy od wielu czynników. My jednak zamierzamy wyrzucić to wszystko przez okno, zapraszając publiczność do burzy mózgów. Zapytamy ją o porady w sprawie lokalizacji lochów, rodzaju potworów i oczywiście, o to kim ma być ten "Wielki Zły boss". W przeciągu godziny stworzymy zarys niesamowitej przygody - lub kompletnej farsy... To już zależy od Was!
Paneliści: Mike Mearls [Senior Manager / D&D / R&D, Wizards of the Coast], Jay Turner [Narrative Director dla Sword Coast Legends, n-Space], Katie Wilson [Aktor / Host, Youtube], Greg Tito [Communications Manager, WotC]

Prasa pozytywnie o Sword Coast Legends

Wyróżnienia dla SCL w mediach

Nie da się ukryć, że jak dotąd Sword Coast Legends w branżowych mediach zbierało same pochlebne opinie. Nie inaczej jest i w trakcie PAX Prime.

Zobaczcie niektóre z nich:

"Cóż, była to jedna z najlepszych gier, w jakie graliśmy na E3. Wyglądała bardzo podobnie do Neverwinter Nights (...). Różnica między grami, w których mogliśmy tworzyć przygody a Sword Coast Legends polega na tym, że tutaj wszystko możesz zmodyfikować w czasie rzeczywistym! Gracze wybierają drogę, której nie przewidziałeś? Przypraw ją nagłym atakiem zombie. Idzie im zbyt ciężko przeciw początkowym potworom? Zabierz je z późniejszych sekcji lub ułatw im sprawę zmieniając dropy czy strukturę poziomów. Popularność nagrywania i dzielenia się sesjami w papierowe gry fabularne w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, więc jestem zafascynowany tym, co doświadczeni w RPG gracze zdołają zrobić z taką technologią."

"Jeżeli jesteś fanem Dungeons & Dragons, prawdopodobnie nie muszę Ci opisywać czym jest Sword Coast Legends; szczerze mówiąc, pewnie zrobiłbyś to lepiej niż ja. Ale nie lepiej niż najnowszy trailer."

"Sword Coast Legends to klasyczne, izometryczne RPG umiejscowione w uniwersum Dungeons & Dragons. Gra da ci możliwość prowadzenia lwiej części rozgrywki tak, jak mógłbyś prowadzić prawdziwą grę w D&D, wraz z 20-ściennymi kośćmi i całą resztą ustrojstwa. Będziesz mógł pograć w trybie jednego gracza, ale możesz też przenieść zabawę online by grać z przyjaciółmi, tak jak powinno się grać w D&D."

Widok jak w Dungeon Keeper! - Sword Coast Legends, Dungeon Master Tools

Linki do pierwszych artów:

PCGamesN.com | HardcoreGamer.com | Co-Optimus.com | WorthPlaying.com

Coś więcej o PAX Prime?

PAX Prime to główna edycja największego konwentu dla graczy w Stanach Zjednoczonych. Założony w 2004r przez ekipę pochodzącą z Penny Arcade, konwentu dla pasjonatów gier i hobby takich jak komiksy i anime, z wydarzenia liczącego 4,500 osób, rok rocznie podwajał swą liczebność, aż w roku 2010 osiągnął rozmiary maksymalne. Wtedy też obok edycji głównej (początkowo Bellevue Stanu Waszyngton, obecnie Seattle), powstała druga odnoga konwentu (PAX East) w mieście Boston. Obecnie działa ich aż 5 - Pax Prime, Pax East, Pax South, australijskie Pax Aus oraz konwent dla twórców gier, tuż przed PAX Prime, PAX Dev.

Skomentuj

Powrót na górę

Nasze Portale